SAĞLIK

Öğrencinin fiziksel ve sağlık durumlarıyla ilgili her türlü bilgi okul yönetimi tarafından izlenmektedir. Okul personelimiz her yıl  ilkyardım eğitimine tabi tutulur ve okulda çalışan sınıf  öğretmenlerimizin İlkyardım Sertifikası bulunmaktadır.

Bütün öğrencilerimiz iş yeri sigortası kapsamında okul içi  kazalara karşı sigortalıdır. Herhangi bir acil durumda ilk  müdahalenin doğru eller tarafından yapılması amacıyla ambulans çağırılır daha sonra veli aranır ve konu hakkında gerekli bilgi verilir,  velinin isteği doğrultusunda hareket edilir.

Okulumuz gün içinde okulda rahatsızlanan öğrencilere gerekli  müdahalede bulunur. Hastalık durumlarında okul yönetimi  öğrencilerin velilerine haber verir ve öğrencilerin veli nezaretinde  evlerine gönderilmelerini sağlar. Öğrencilerimize velinin bilgisi ve onayı olmadan hiçbir şekilde ilaç verilmez.Öğrencilerin hasta,  ateşli, keyifsiz oldukları durumlarda nekahat dönemlerini evde  dinlenerek geçirmeleri gerekmektedir. Velilerimizin hastalık durumlarında öğrencileri antibiyotik kullanımının en erken, 3. günü  bitiminde ve öğrenci tam anlamıyla iyileştikten sonra okula  gönderilmeleri tüm çocuklarımızın hastalıklardan korunmasını  sağlayacaktır. Bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı tüm  velilerimize teşekkür ediyoruz.

0216 370 50 50
0507 195 87 67
Bağdat Cad. Bağlarbası Mah. Mor Lale Sk. No.20/1 Maltepe / İstanbul