HAKKIMIZDA

Bilgi Köşkü Anaokulu ve Kreş; Maltepe’de  1.000 m2′ lik bir bahçe içerisinde bulunan 2 adet köşkten oluşan bir okul öncesi eğitim yerleşkesidir.
Özel Güvenliği ve kendine ait otoparkı bulunan kurumumuzun tüm sınıfları ve sosyal alanları merkezi havalandırma sistemine sahiptir.


Arka tarafta yaklaşık 300 m2, ön tarafta ise 250 m2’lik kendine ait bahçesi bulunan kurumumuzun 1 adet de çocuk  oyun parkı bulunmaktadır. Kurumumuz bu özelliği ile de Maltepe’deki Anaokulları ve Kreşler içinde geniş bina ve bahçesiyle özel bir yer edinmiştir.


Her yaş gurubu için ayrı ayrı düzenlenmiş 10’ar kişilik sınıflarda, Kreş ve Anaokulu için aynı bahçe içinde iki farklı binada (köşkte) eğitim verilmektedir.

 

Piyano, Müzik, Resim ve sanat eğitimlerimizi SASAV -Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı‘nın Güzel Sanatlar Akademisi mezunu hocaları vermektedirler. Küçük yaşlarda çocuklarımızı müzik ve sanata özendirilerek kişilik ve zeka gelişimine büyük katkı sağlamaktayız.


Ayrıca 30 yılı aşan tecrübesiyle çözüm ortağımız AHDAT – Anadolu Halk Dansları Gençlik Spor ve Musiki Derneği Halkoyunları ve Bale öğretmenleri eğitimlerimize benzersiz bir katkı sağlamaktadır.


Sanat, Spor, Jimnastik ve diğer sosyal aktivitelerimizin göstermelik değil neredeyse temel derslerden sayıldığı okulumuzda İngilizce eğitimine de ayrı bir önem verilmektedir:

Bilkem- Bilgi Köşkü Anaokulu & Kreş olarak  ”Tell Me More Kids” İngilizce Eğitim sisteminin uygulandığı okulumuzda çocuklarımız hem eğleniyorlar hem de İngilizce öğreniyorlar.

 

Bu kapsamda okulumuzda; İngilizce eğitimlerimiz oyun ve müzik gibi uygulamalarla da desteklenmektedir. Bu sayede kısa sürede öğrenme, uzun süre akılda kalma sağlanarak ilerideki yabancı dil eğitimlerine yatkınlık sağlanmaktadır.

 

Bilim ve Teknoloji ders ve eğitimlerimizi yine  Mad Science ile yaptığımız çözüm ortaklığı ile oldukça eğlenceli ve öğretici bir hale getirdik.

 

0216 370 50 50
0507 195 87 67
Bağdat Cad. Bağlarbası Mah. Mor Lale Sk. No.20/1 Maltepe / İstanbul