Bilgi Köşkü Anaokulu ve Kreş; Maltepe anaokulları arasında 500 m2′lik bir bahçe içerisinde 2 adet köşkten oluşan tek anaokuludur. Özel Güvenliği ve kendine ait otoparkı bulunan kurumumuzun tüm sınıfları ve sosyal alanları merkezi havalandırma sistemine sahiptir. Arka tarafta yaklaşık 300 m2, ön tarafta ise 250 m2’lik kendine ait bahçesi bulunan kurumumuzun 1 adet de çocuk  oyun parkı bulunmaktadır. Kurumumuz bu özelliği ile de Maltepe’deki Anaokulları ve Kreşler içinde geniş bina ve bahçesiyle özel bir yer edinmiştir.

Her yaş gurubu için ayrı ayrı düzenlenmiş 10’ar kişilik sınıflarda, Kreş ve Anaokulu için aynı bahçe içinde iki farklı binada (köşkte) eğitim verilmektedir. Piyano, Müzik, Resim ve sanat eğitimlerimizi SASAV – Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı‘nın Güzel Sanatlar Akademisi mezunu hocaları vermektedirler. Küçük yaşlarda çocuklarımız, müzik ve sanata özendirilerek, çocuklarımızın kişilik ve zekâ gelişimine büyük katkı sağlamaktayız.

Bilkem – Bilgi Köşkü Anaokulu & Kreş’in Maltepe’deki diğer anaokullarından önemli bir farkı daha bulunmaktadır: 

30 yılı aşan tecrübesiyle çözüm ortağımız AHDAT – Anadolu Halk Dansları Gençlik Spor ve Eğitim Derneği’nin Halkoyunları ve Bale öğretmenleri eğitimlerimize benzersiz bir katkı sağlamaktadır. Sanat, Spor, Jimnastik ve diğer sosyal aktivitelerimizin göstermelik değil, neredeyse temel derslerden sayıldığı okulumuzda İngilizce eğitimine de ayrı bir önem verilmektedir:

Bilkem- Bilgi Köşkü Anaokulu & Kreş olarak native speaker eşliğinde verilen İngilizce eğitimimizle çocuklarımız hem eğleniyorlar hem de İngilizce öğreniyorlar. Bu kapsamda okulumuzda; İngilizce eğitimlerimiz oyun ve müzik gibi uygulamalarla da desteklenmektedir. Bu sayede kısa sürede öğrenme, uzun süre akılda kalma sağlanarak ilerideki yabancı dil eğitimlerine temel oluşturulmaktadır.

Misyonumuz

  • “Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır.”
  • “Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize, her şeyden evvel Türkiye’nin istiklaline, temeli benliğine, milli geleneklerine düşman olan unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir.”
  • “Büyük başarılar, değerli anaların yetiştirdikleri seçkin çocukların yardımıyla meydana gelir.”
  • “Çocuklarımızı, düşüncelerini hiç çekinmeden açıkça ifade etmeye, içten inandıklarını savunmaya, buna karşılık da başkalarının samimi düşüncelerine saygı beslemeye alıştırmalıyız.
  • Aynı zamanda onların temiz yüreklerinde; yurt, ulus, aile ve yurttaş sevgisiyle beraber doğruya, iyiye ve güzel şeylere karşı sevgi ve ilgi uyandırmaya çalışılmalıdır.” K. Atatürk
  • ”Bir insanı ahlaken eğitmeden sadece zihnen eğitmek topluma bir bela kazandırmaktır” Theodore Roosevelt

Bu doğrultuda Bilgi Köşkü Anaokulu; uzman, tecrübeli, araştıran ve kendini yenileyen öğretim kadrosuyla özgün eğitim modelleri ve uyguladığı sosyal-sanatsal aktiviteler ile eğitim programını zenginleştirip;  

‘’MUTLU ÇOCUKLARLA BAŞARILI YARINLARA!” 

sloganı ile ”çağdaş ve milli” eğitim anlayışını kendine misyon edinmiştir.

Vizyonumuz

Toplumların mutluluğunu sağlamanın, demokratik bir toplum yaratmanın ancak kendi bireylerimiz ile sağlanabileceğine; bu nedenle toplum için gösterilecek en önemli çabanın eğitim olduğuna inanmaktayız.

Her çocuğun özgür ve çok yönlü tarafını dikkate alarak; kendilerini keşfedebilecekleri, becerilerini ve yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri, eğlenceli ve rahat bir öğrenme ortamı hazırlamaktayız.

Özel Bilgi Köşkü Anaokulu deneyimli kadrosu ve çağdaş eğitim anlayışıyla; geleceğe yönelik hedefleri olan, düşünen, araştıran, başarılı, topluma yararlı ve mutlu bireyler yetiştirmeyi ilke edinmiştir.

Beyaz Bayrak Sertifikamız